Ak Parti Aydın İl Başkanlığı'ndan Çok Sert Açıklama!

Ak Parti Aydın İl Başkanlığı'ndan Çok Sert Açıklama!

Aydın Son Dakika Haber Sa, 01/21/2020 - 21:16
AYDIN Haber Yazarı: admin
Ak-Parti

İlimiz Aydın’da son günlerde tartışmalara neden olan jeotermal santrallerle ilgili AK Parti Aydın İl Başkanlığı, yazılı bir açıklama yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti Aydın İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada:

"Son günlerde yerel iktidarın temsilcileri ve muhalefet milletvekilleri görevlerini yerine getiremedikleri için, işin kolayına kaçıp jeotermali ve partimizin milletvekillerini dillerine dolamışlardır.

İktidarımız ve milletvekillerimiz dün olduğu gibi bugün de Aydına her türlü hizmetin ve yatırımın gelmesi için çalışmaktadırlar.

2002 yılından bu yana şehrimize 24 milyarlık yatırım yapmışız. Çevreyolu, okullar, hastaneler, barajlar gibi birçok yatırım Aydın’a kazandırılmış iken Aydın’da muhalefet tarafından yapılan basın açıklamalarında nezaketsizliğin ve saygısızlığın had safhaya ulaştığını görüyoruz.

Sadece muhalefet yapmak için 18 yıldır yapılanları görmezden gelen, salt eleştirmek için konuşan bir zihniyet ile karşı karşıyayız.

Jeotermal ilimizin en önemli doğal kaynaklarından birisidir.

Jeotermal üretimin zararları konusunda bağımsız kuruluşlarca ortaya konulmuş objektif ve bilimsel veriler henüz ortada yok iken, Aydınımızın havasını, suyunu, toprağını zehirlediğini söylemek ilimize yapılabilecek en büyük haksızlık ve kötülüktür.

Bu açıklamaları yapanlar maalesef; incir, zeytin, pamuk, mısır ve çeşitli tarımsal ürünlerimize, ilimiz ekonomisine ve üreticisine de zarar vermektedir.

Aydınımızın marka değerlerine verdikleri zararın farkında bile değiller.Bu açıklamalarınız bu ürünlerin pazarına da zarar vermektedir. Üreticimize olumsuz etkileri olmaktadır." denildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti Aydın İl Başkanlığı'ndan jeotermal santrallerle (JES) ilgili açıklamaları yazılı olarak yaptı.

Facebook Yorum