İncirliova İYİ Parti'de seçimi Ahmet Alak kazandı

İncirliova İYİ Parti'de seçimi Ahmet Alak kazandı

Aydın Son Dakika Haber Pa, 02/09/2020 - 18:28
AYDIN Haber Yazarı: admin

İYİ Parti İncirliova İlçe Kongresi'nde eski Gençlik Kolları Başkanı Tolga Mert ile girdiği seçim yarışını kazanan mevcut Başkan Ahmet Alak, güven tazeledi.

İYİ Parti İncirliova İlçe Teşkilatı, 2. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. İncirliova'daki Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Tabak, İl Kadın Kolları Başkanı Semra Yücel, ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

Başkanlık için mevcut İlçe Başkanı Ahmet Alak ve eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Mert'in aday olduğu kongrede, Divan Başkanlığını Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan üstlendi.

İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, her iki başkan adayını da tebrik ederek, kazananın partisi olmasını diledi. Kongrenin ardından kaldıkları yerden çalışmaya devam edeceklerini belirten Sarı, "Biz çok zor şartlarda bu partiyi kurduk ve bugünlere getirdik. Bundan dolayı her vatandaşımıza, her üyemize ihtiyacımız var. Partimizin iktidar hedefine daha fazla vatandaşımızı kucaklayarak yürüyeceğiz" dedi.

Yanına çağırdığı adaylar Alak ve Mert ile el ele partisinin üyelerini selamlayan Sarı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Partisinin önünün açık olduğunu dile getiren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya da, ilk genel seçimlerde de partisinin iktidara geleceğini ifade etti. Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner ise, partisinin başarısı için adamcılık değil, teşkilatçılık yapılması gerektiğini söyledi.

Seçimde kullanılan 321 oydan 201 oy alan Ahmet Alak, güven tazeledi. Tolga Mert 120 oyda kaldı.

İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak; "İYİ Parti, iktidarı hedefleyen bir partidir. Bunu, yapacak olan İYİ Parti'nin neferleridir. Biz de bu partinin neferleri olarak yola çıktık. Birlik ve beraberlik içerisinde kaybedeni olmayan bir kongreye geldik. Bir daha ki seçime kadar İYİ Parti'yi Aydın'da birinci parti olacak konuma getireceğiz. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Ahmet Alak başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Hüseyin İrdem, Şenay Dumano, Ali Gülmez, Kader Namlı, Mesut Günlay, Özlem Sarsılmaz, Mustafa Kemal Aktemur, Sadettin Kırcı, Muammer Öztürk, Fatma Çoban, Sabri Yıldırım, Ümit Erdoğan, Mustafa Yavuz Koca, Cihan Tozlu, Gülcan Arıkan, Özkan Özcan, Halil Dikyar, Yasemin Han, Tahir Boz, Nurcan Göker, Kazım Doğan Aydın, Mert Bingöl, Ali İhsan Özer, Fatma Gökbel, Ergün Özdemir ve Gülsüm Baran'dan oluştu.

Facebook Yorum