İncirliova Belediyesine Eleştiriler Artıyor...

İncirliova Belediyesine Eleştiriler Artıyor...

Aydın Son Dakika Haber Sa, 01/21/2020 - 16:06
AYDIN Haber Yazarı: admin
belediye-ciftligi

Aydın Efeler Haber sitesi yazarlarından Sn: Selim ÖZYILMAZ'ın köşe yazısında incirliova değerlendirmesi bizimde dikkatimizi çekti ve kendisinden izin alarak sizlerle paylaşmak istedik. Kendisine ve Efeler Haber sitesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

AVUSTRALYA’NIN DEVELERİ

Değerli Aydınlılar.

Hepimizin malumu. Avustralya Eylül ayından bu yana orman yangınları ile yanıp kavruluyor. Şimdi de şiddetli yağmur ile sel tehlikesi. Hangisini tercih edersiniz bir düşünün artık.

Neyse, burada bizi ilgilendiren çok su içmeleri gerekçe gösterilerek 10 bin devenin özel ekiplerce vurularak öldürülecek olması. Tabi bu durumda güzel memleketimin “Deveci Aytekin” başkanı kayıtsız kalmadı. Bu özel hayvanlara göstermiş olduğu duyarlılığı için “Deveci Aytekin” başkanımıza samimiyetle teşekkür edelim.

Ancak; öncelikle Avustralya’dan istenilen deve sayısını netleştirelim lütfen! Bizlerde basından öğrendik ki bir rivayete göre 10 bin bir diğer rivayet göre deveci başkanımız develerin 4-5 binine talip! Basar parasını “hatta Avustralya hükümeti bedava bile verir” alır! Ne var bunda da diyebilirsiniz.

Ya hu İncirliova belediye başkanı makam arabası borçları yüzünden haciz edilmedi mi? İşten çıkarılan işçilerle mahkemelik olmadın mı? İlçenin çöpünü tatlı su kaynaklarına ve Kardeşköy’deki kamu arazisinin içine dökmedin mi? Meclis üyelerine bir belediye başkanına yakışmayacak sözler söylemedin mi? Belediyenin borçlarını ödeyemeyince ağlana sızlana basına beyanat verip önceki dönemi nerdeyse “devri –sabık” ilan etmedin mi?

İncirliova kanalizasyonu nereye akıyor, kanalizasyon sorunu için ne yaptın? Kaç mahallede kanalizasyon olmadan atık su ücreti toplanıp, vidanjörle boşaltılan fosseptik için üstüne para alınıyor? Avustralya’dan develeri kurtarmadan önce Hacıaliobası köyünü özellikle yaz aylarında burun direklerini kıran kokudan kurtar!

Şimdi ne oldu Avustralya’dan gelecek develer? Getirecek araç mı bulamadın, ya zaten develeri vurdular yaptığım rüzgar bana yeter mi dedin? Yok bakanlığa yazmış, yok devletimiz destek olursaymış, yok gelecek develerin müşterisi hazırmış! Müşterisi hazırsa kendin yetiştir sat! Her habere yazmışlar Türkiye’nin tek deve çiftliği sahibi diye. Hatta deve sütü üretimini arttırıp kansere çare ol. Elinden tutan mı var!

Yazının Devamı için tıklayın

Facebook Yorum