2020 yılını sürdürülebilirlik yılı ilan edildi

2020 yılını sürdürülebilirlik yılı ilan edildi

Aydın Son Dakika Haber Pt, 01/20/2020 - 20:47
AYDIN Haber Yazarı: admin
2020-yili

Ege İhracatçı Birlikleri Mete Uğuz Salonu'nda, Birlik başkanları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 2020 yılını 'Sürdürülebilirlik Yılı' ilan ettiklerini anlatan Eskinazi, 2020 yılı ile ilgili hedefleri paylaştı.

2019 yılınıda Çin Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Eskinazi, bu kapsamda Çin ile ilgili yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi vererek, Çin'in sunduğu büyük potansiyel sebebiyle fuar ve heyetlerin tüm hızıyla devam edeceğine dikkat çekti ve bu konuda ayrı bir bilgilendirme yapılacağını ifade etti.

İhracatı daha az karbon ayak izi bırakarak yapmayı hedeflediklerini dile getiren Eskinazi, 'Kurum içi strateji geliştirme çalışmalarında 2020 Sürdürülebilirlik Yılı olarak belirlenmesine karar verdik.

Sürdürülebilirliği, doğa, sosyal haklar, ekonomi ve yönetişim olarak dört ana başlıkta ifade edebiliriz. Türkiye'ye ihracatı öğretmiş İzmir kentinde 81 yıldır faaliyet gösteren Ege İhracatçı Birlikleri olarak bu konuda öncü olmamız gerektiğine inanıyoruz.

Ege Bölgesi'nin sürdürülebilir üretim merkezi olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Bu amaçla 2020 yılında yerel yönetimler, kamu kurumları, üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapacağız. Sürdürülebilirlik ile ilgili elçilik görevi görecek Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu kuracağız' dedi.

Facebook Yorum